בס"ד

יעד ניהול

הרשם לרשימת הדיוור שלנו

מקרר משרדי וחיסכון

 

מקרר משרדי הינו זללן אנרגיה מהגבוהים במשרד.

בפוסט זה ננסה לתת מספר עצות היכולות לחסוך כסף די משמעותי ברמה קבועה.

אז איך לחסוך כסף עם מקרר משרדי שלכם?

1. אין לשים מאכלים חמים במקרר משרדי, החום גורם למקר המשרדי לעבוד קשה יותר. תנו למאכלים להתקרר תחילה בחוץ לפני ההכנסה למקרר. 

2. תפשירו מזון קפוא מתא ההקפאה בתא הקירור במקום על הדלפק. זה ייקח למזון קצת יותר זמן להפשיר, אבל תהליך ההפשרה יעזור לצנן את תא הקירור במקרר וכך יקטין את האנרגיה הדרושה לקירור של תא הקירור. 

3. הרחיק את המקרר המשרדי ממקורות חום כגון תנור. הימנעו מלהציב את המקרר המשרדי  במקום אשר מקבל אור שמש ישיר. החום יגרום למדחס לעבוד יותר וכך ייגרם בזבוז חשמל וכסף. 

4. השאירו לפחות שני סנטימטרים של מרחב פנוי סביב המקרר לצורך זרימת אוויר ופיזור חום. אם חום המקרר לא יכול להתפזר בקלות, הדבר יגרום למקרר המשרדי לעבוד קשה יותר ויעלה לכם כסף. 

5. אל תקררו את המזון שלכם מעבר לטמפרטורה הנדרשת. טמפרטורת תא הקירור של המקרר המשרדי שלכם צריכה להיות מוגדרת ב בין 2-3 מעלות
F , וטמפרטורת תא המקפיא צריכה להיות מוגדרת בין 0-5 מעלות F.  הגדרת טמפרטורה נמוכה מהנדרש עלולה להגדיל את השימוש באנרגיה בעד 25% מהנדרש. 

6. אם המקרר הוא מסוג
NO FROST (ראו את הכבה שלנו בנושא - מקרר משרדי No frost מקרר Defrost),  כבו את מתג " האנטי זיעה " של המקרר שלכם. זה מונע לחות בצד החיצוני של דלת המקרר, אבל רוב האנשים לא צריכים להשתמש בזה אלא כאשר מאוד חם ולח בחוץ. כיבוי זה יחסוך 5-10% מצריכת החשמל של המקרר שלכם. 

7. יותר יעיל ברמת האנרגיה לרכוש מקרר משרדי גדול אחד ולא שתי יחידות קטנות יותר. 

8. יש לזכור להפשיר את הקרח אשר מצטבר באופן קבוע מקררים מסוג
Defrost  באפן ידני. כאשר הקרח בעובי של כ – 1/2 סנטימטר המקרר יעבוד בצורה פחות יעילה. 

9. אורך החיים הסביר של מקרר משרדי הנו כ- 15 שנים לאחר כל כך הרבה זמן עבודה הם אינם יעילים אנרגטית. כיום  המקררים המשרדיים אינם יקרים, החלפת המקרר תחסוך באנרגיה ותחזיר את ההשקעה לאורך זמן (לרכישת מקרר זול אמין ואיכותי ניתן להיכנס לאתר איזישופינג לקטגוריית מקרר משרדי – לחצו כאן –
מקרר משרדי).

10. הקפידו לכסות את המזון והנוזלים אשר אתם מאחסנים במקרר המשרדי. המזון והנוזלים משחררים לחות אשר גורמת למדחס לעבוד קשה יותר וכך עלות חשמל גדולה יותר. 

11. נקו את קבל סלילי מעבה המאורר פעמיים בשנה, אם הם נקיים מאבק התפעול יהיה יעיל ויחסוך לכם כסף. 

12. שמורו על המקפיא של המקרר מלא אולם השאירו מספיק רווח לזרימת אוויר. מקפיא של המקרר יעבוד ביעילות רבה יותר כאשר הוא מלא וכאשר יש זרימת אוויר נאותה סביב האוכל. 

13. בדקו את אטימת הדלתות והגומיות סביב דלתות תא הקירור ותא ההקפאה.  את האטימה ניתן לבדוק על-ידי סגירת דלת עש שטר של כסף, כך שהוא תלוי חצי במקרר וחצי בחוץ. אם אתם מסוגלים למשוך את השטר החוצה, יש להתאים את הגומיות לסגירת הדלת או להחליף את הגומיות. ניתן למרוח שכבה דקה של וזלין לאורך הגומיות הדבר עשוי גם לעזור. 

14. אל תעמדו מול המקרר עם דלת פתוחה עש שתחליטו מה אתם רוצים לאכול. שמורו על הדלתות סגורות ככל האפשר ולוודא שהם סגורים היטב. 

אנו תקווה שעזרנו לכן לחסוך כסף ולחסוך אנרגיה בכלל – לסביבה ירוקה.

כתבות נוספות בעניין מקרר משרדי:

מקרר משרדי - טיפים לקניה נבונה

מקרר משרדי - נפח נטו נפח ברוטו

 

 

 

בהצלחה!!!

תגובות גולשים:
שם
 *
כותרת
 *
תוכן

רן פרייז נייד. 050-7494059