בס"ד

יעד ניהול

הרשם לרשימת הדיוור שלנו

ERP גרסאות ייצור

מאת: רן פרייז - הנדסת תישייה וניהול

 

 

במערכות ERP מתקדמות ניתן להגדיר גרסאות ייצור, לפריט ייצורי.

גרסאות הייצור, הן אלטרנטיבות לתכנון ייצור המוצר, במרכז עבודה חלופי ועם נתוני ייצור המשתנים בהתאם.


גרסאות הייצור, מסייעות לצוות תפ"י (תכנון פקוח הייצור) של הארגון, לתכנן חלופות לייצור מוצר, במקרה של הפסקות בעבודת מרכז עבודה מסוים לצורך תיקון תקלות, תחזוקה או עומס יתר של עבודה.


ניתן להגדיר את גרסת הייצור החלופית, כגרסת בררת מחדל זמנית במערכת ERP (מתאריך עד תאריך). במקרה זה בכל הרצת מהלך אוטומטי המשתמש בנתוני ייצור המוצר (למשל "פיצוץ עץ מוצר"), המערכת תתחשב בנתוני גרסת הייצור החלופית, לאורך כל תקופת הזמן כפי שהוגבלה.

לא בכל מערכת ERP קיימת פונקציה של הגדרת גרסאות ייצור. במערכות בהן קיימת פונקציה של גרסאות ייצור, עדיין צריך לדעת שככל שמערכת משוכללת יותר, ניתן יהיה לשנות בגרסאות הייצור יותר משתנים.

כאשר בוחרים מערכת ERP רצוי לבחון, האם הארגון זקוק לפונקציה של עץ מוצר חלופי? אם כן, האם במערכת/ות אשר הארגון בוחן קיימת הפונקציה? ואם כן האם המשתנים הקיימים מתאימים לדרישות הארגון?

בכל מקרה כפי שאנו מזכירים כמעט בכל הזדמנות – יש להימנע ככל שניתן מביצוע שינויים ייעודיים לארגון במערכת. מערכת ERP הנה תוכנת מדף, כל שינוי במערכת דורש מבית התוכנה תחזוקה ייעודית לארגון. תחזוקה ייעודית הינה מקור להגדלה משמעותית של עלויות התחזוקה ומקור נוסף ומהותי לבאגים באפליקציות המערכת.

 

רן פרייז מנכ"ל חברת ייעוץ ארגוני יעד ניהול, מזמין כל אחד לשאול שאלות בתחום ERP, ישירות דרך המייל הפרטי: ran.prize@yaadnihul.co.il. רן יעשה את כל המאמצים, להשיב במהירות ובמקצועיות.

 

יעד ניהול – חברת ייעוץ המתמחה בתחומי הנדסת תעשייה וניהול, ארגון ושיטות, כתיבת נהלים, ניהול רזה. לפרטים ניתן ליצור קשר למספר: 077-5490026.

 

יעד ניהול - הנדסת תעשייה וניהול, ארגון ושיטות ומערכות מידע ERP
לייעוץ ראשוני חינם התקשרו 077-5490026

 

 


 
תגובות גולשים:
שם
 *
כותרת
 *
תוכן

רן פרייז נייד. 050-7494059