בס"ד

יעד ניהול

הרשם לרשימת הדיוור שלנו

ניהול בכיר

מאת: רן פרייז - הנדסת תעשייה וניהול

 

חברת ייעוץ 

איך מהנדס תעשייה וניהול צומח לתפקידים בכירים?

שם המשחק הוא לפתוח את הראש ולפזול לכמה שיותר תחומים, גם הצידה לטריטוריות של הקולגות שלכם. למעשה, מהנדס תעשייה וניהול נמצא בדרך כלל במקום בו מתכננים תהליכים. התהליכים בארגון נוגעים בכל התחומים ובכל הפינות. מהנדס תעשייה וניהול בעל ראיה מרחבית, חייב להכיר היטב את התהליכים בארגון ולהיות מעורב בכל שינוי.

 

התמקדות בתהליכי הארגון מייצרת למהנדס תעשייה וניהול בכל הארגון פוטנציאל יוצא מהכלל לקידום וקבלת תפקידים בכירים. כדי להתקדם לתפקיד בכיר מומלץ מאוד למהנדס תעשייה וניהול להגדיל ראש ולנסות מיוזמתו להיות מעורב בכמה שיותר פרויקטים. ההתעניינות והיוזמה בפרויקטים צריכה להיות גם על חשבון הזמן הפנוי וגם אם הדבר אינו מייצר תגמול מידי.

 


סטודנטים להנדסת תעשייה וניהול או מהנדסי תעשייה וניהול מתחילים הנכנסים לארגון בתפקידים משניים או כעוזרים למנהלים בכירים, אשר שואפים לטפס בהיררכיה של בניהולית, מומלץ להם לשלוח את ידיהם גם בתחומים משיקים שלא נמצאים בהגדרות תפקידם, למשל, שיווק, קידום מכירות, רכש, משאבי אנוש, לוגיסטיקה ועוד.


כשאתם מהנדס תעשייה וניהול מנדב את עצמו למעורבות בכמה שיותר פרויקטים, הוא צוברים ידע שלא יסולא בפז, והופך ליותר בעלי ערך עבור המעסיקים. זאת מכיוון שמהנדס תעשייה וניהול מסוגל לספק למעסיק את הסחורה במגוון רחב של תחומים. כך, תוך זמן לא ארוך יחסית, מהנדס תעשייה וניהול עשויים למצוא לעצמו ממוקם במקום גבוהה בהיררכיה הניהולית והניהולית הבכירה. אגב, אם הדבר לא קורה בארגון הספציפי בו המהנדס עובד, אז על-ידי מעבר למעסיק אחר ששם עליו עין.


מה דרוש ברמה האישיותית כדי להצליח ולהתקבל לתפקיד בכיר?


הנדסת תעשייה וניהול היא אחת מהמקצועות המקצועות המעניינים יותר, מכיוון שהיא מאופיינת בדרישות מנוגדות: מצד אחד נדרשת יכולת אנליטית עם מיומנויות של דיוק, איסוף נתונים וניתוחם; ומצד שני, לעולם תידרש גם מיומנות של האונה הימנית, קרי אינטואיציה, דמיון, יצירה וחשיבה מחוץ לקופסה (איש תעשייה וניהול יודע באינטואיציה שלו מה הפונקציות בתהליך צריכים, עוד לפני שהם עצמם יודעים על כך.


תכונות מנוגדות אחרות הן היכולת לעבודה עצמאית מחד, והיכולת לעבוד בצוות מאידך. ולבסוף, תכונה אישיותית קריטית שנחוצה למקצועות השיווק היא פתיחות מחשבתית וסקרנות שלא יודעת שובע: איש תעשייה וניהול חייב להיות כל הזמן עם האצבע על הדופק, לשבת כל הזמן על שיפור המתמיד העתידי, לקרוא כמויות אדירות של תכנים רב-תחומיים ולהיות בעל יריעה רחבה של ידע בעולמות תוכן מגוונים.

 

 

יעד ניהול – חברת ייעוץ המתמחה בתחומי הנדסת תעשייה וניהול, ארגון ושיטות, כתיבת נהלים, ניהול רזה. לפרטים ניתן ליצור קשר למספר: 077-5490026.

 

יעד ניהול - הנדסת תעשייה וניהול, ארגון ושיטות ומערכות מידע ERP
לייעוץ ראשוני חינם התקשרו 077-5490026

 

רן פרייז - הנדסת תעשייה וניהול

תגובות גולשים:
שם
 *
כותרת
 *
תוכן

רן פרייז נייד. 050-7494059